20.8 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Zyrtari i lartë i Mbretërisë së Bashkuar viziton Kosovën, takon Bislimin dhe Gërvallen

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë ka njoftuar për vizitën që sot ka realizuar në Kosovë, Drejtori i Përgjithshëm për Evropë, Peter Wilson.

Wilson  gjatë vizitës  në Kosovë  ka takuar zv.kryeminstrin Besnik Bislimi dhe kryediplomaten Donika Gërvalla. Kështu ka bërë të ditur Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Prishtinë, sipas të cilës në këto takime është biseduar për çështje të brendshme dhe ato rajonale.

Wilson ka thënë se Mbretërisha e Bashkuar mbetet e përkushtuar ndaj raporteve dypalëshe.

“Ne mbetemi të përkushtuar ndaj marrëdhënieve tona të gjata dypalëshe dhe do të vazhdojmë të mbështesim stabilitetin dhe prosperitetin afatgjatë të Kosovës”, ka thënë Wilson,  thuhet në njoftimin e ambasadës në Twitter./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...