24.4 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Zyrtarja amerikane Nicole Chulick viziton Kosovën, takohet me Osmanin e Kurtin

Zëvendës Ndihmës Sekretarja e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick është në vizitë në Kosovë.

Zëvendës Ndihmës Sekretarja e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, Nicole Chulick po viziton Kosovën.

Ajo do të takohet me presidenten e shtetit, Vjosa Osmanin dhe kryeministrin, Albin Kurtin.

“Në orën 11:00, Presidentja Osmani pret në takim Zv. Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, znj. Nicole Chulick”.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në ora 14:30 pret në takim Zëvendës Ndihmës Sekretaren e Departamentit të Shtetit nga byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë, znj. Nicole Chulick”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...