23.1 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Nënsekretarja amerikane së bashku me Hovenierin vizitojë ushtarët amerikanë në Veri

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Liz Allen ditën e sotme ka vizituar sot ushtarët amerikanë në Veri.

Ajo ka publikuar një video nga helikopteri I KFOR-it duke vëzhguar zonën atje.

Allen ndërkaq tha sot se është mirënjohëse që trupat amerikane ofrojnë mjedis të sigurt dhe garantojnë lirinë e lëvizjes së qytetarëve.

Këtë deklaratë ajo e tha gjatë vizitës në kampin “Nothing Hill”, së bashku me ambasadorin e Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

“Thellësisht mirënjohës për trupat amerikane që ofrojnë një mjedis të sigurt dhe lirinë e lëvizjes për kosovarët si pjesë e forcës paqeruajtëse të KFOR-it të NATO-s”, tha ajo./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...