9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

Zyrtarja e Lartë e USAID në Kosovë, nesër pritet nga Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të hënën do ta pres në takim administratorja e USAID’it, Erin E. McKee.

Këtë e ka kumtuar presidenca e Kosovës përmes kumtimit të agjendës së presidentes.

“Mediat fillimisht marrin pamje nga takimi, ndërsa në fund të takimit Presidentja Osmani dhe Ndihmës Administratorja, Erin E. McKee deklarohen për media”, thuhet në njoftim.

USAID luan një rol shumë të rëndësishëm në Kosovë.

Mbështetja vijon për shoqërinë civile, por edhe te afarizmat.

Misioni kryesor është promovimi i demokracisë dhe të drejtave të njeriut./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...